14 lipca 2024, 07:16

Teraz

17°

Fakty

A A A

KĘPNO: Szpital otwiera poradnię onkologiczną

Z początkiem czerwca w kępińskim szpitalu rozpoczyna działalność Poradnia Onkologiczna. Pacjenci będą przyjmowani w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Poradnia onkologiczna zapewni kompleksową opiekę pacjentom ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową oraz z podejrzenie nowotworu. - W poradni będą pracowali lekarze specjaliści radioterapii onkologicznej oraz onkologii klinicznej - powiedziała Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno.


Poradnia będzie czynna  w czwartki i soboty, a pacjentów przyjmować będą: lek. Małgorzata Djabełek-Maciaś (specjalista radioterapii onkologicznej), dr n. med. Anna Pawlaczyk (specjalista radioterapii onkologicznej) i  dr n. med. Łukasz Hajac (specjalista onkologii klinicznej, doktor nauk medycznych z dziedziny onkologii).  


Podczas rejestracji nie jest wymagane skierowanie do poradni onkologicznej! Poradnia onkologiczna w kępińskiej placówce uruchomiona została pierwszy raz. – Nie będziemy otwierać oddziału onkologii, bo to funkcjonuje w szpitalach specjalistycznych. Pacjenci z naszego regionu będą mieli dostęp do specjalistów w ramach poradni. Jest to skierowane do pacjentów, którzy już mają zdiagnozowaną chorobę nowotworową, jak i do tych, którzy mają podejrzenie takiej choroby – podkreśla dyrektor szpitala.


Rejestracja do poradni: osobista lub przez osoby trzecie w rejestracji poradni specjalistycznych ul. Szpitalna 7  tel: 62 782 73 21 lub 62 782 73 84 od poniedziałku do piątku od 7:30 do 14:30.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl