13 lipca 2020, 12:11

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: To koniec kępińskiego kąpieliska

Kępińskie kąpielisko już nigdy nie będzie otwarte. Władze miasta uznały, że lata świetności otwartego basenu właśnie dobiegły końca.

Przez ostatnie lata były spore problemy, aby basen można było oddać do użytku w okresie wakacyjnym. Nie jest tajemnicą, że nie przynosiło to żadnych korzyści z punktu widzenia ekonomicznego. Kąpielisko było jednak jedną z nielicznych letnich atrakcji, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Władze miasta przygotowują alternatywę. Ma nim być ośrodek w Mikorzynie.

- O „kępińskich kąpielówkach” należy już zapomnieć. Nakłady, które musielibyśmy ponieść na to miejsce, są niewspółmierne do efektu. Chcemy przygotować kąpielisko zastępcze w Mikorzynie. Będziemy organizować bezpłatny zbiorowy transport, który kursowałby na tej trasie - powiedział Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus.

Warto wspomnieć, że otwarty basen powstał w 1933 r. Jak udało nam się dowiedzieć, spółka „Projekt Kępno” planuje budowę podobnego obiektu. - Koncepcja jest już opracowana. Jeszcze jej nie widziałem, ale w najbliższym czasie zaprezentujemy ją mieszkańcom gminy. Nie wiem, kiedy mogłaby się rozpocząć ta inwestycja. Wszystko zależy od środków finansowych - dodał burmistrz.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl