17 kwietnia 2024, 08:29

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Umowa na remont Wrocławskiej podpisana

W Starostwie Powiatowym podpisana została umowa na przeprowadzenie prac remontowych w obrębie drogi powiatowej - ulicy Wrocławskiej w Kępnie.


Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dotacji pozyskanej przez Powiat Kępiński w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Zakres inwestycji obejmować będzie wykonanie nowej nakładki asfaltowej na całym odcinku. Remont obejmuje wymiane nawierzchni i regulację wszystkich studzienek. Mam nadzieję, że po remoncie poprawimy znacznie  i ulpeszymy trakcyjność jazdy samochodów. Prawie 1 km 700 m drogi zostanie w tym roku zmodernizowane. Wszelkie prace drogowe mają zostać wykonane w ciągu najbliższych 6 miesięcy - powiedział starosta Robert Kieruzal.


Wartość prac zgodnie z podpisaną umową to 2 233 225,33 złotych w tym dotacja z Rządowego Funduszu to 1 085 143,00 złotych, pozostałą część kosztów pokryje Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.
Stosowną umowę parafowali Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka. Wykonawcą prac będzie Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z siedzibą w Błaszkach.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl