25 września 2022, 01:15

Teraz

10°

Fakty

A A A

KĘPNO: W trakcie akcji policjanci wlepili 20 mandatów i ...uratowali małego kotka

W miniony weekend funkcjonariusze z Kępna przeprowadzili działania „prędkość zero tolerancji”. Ujawniono 25 osób, które popełniły wykroczenia.


Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 28 kierujących, z czego 20  z nich przekroczyło dozwoloną prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi. Pięciu kierowców zostało pouczonych za swoje przewinienia drogowe. Zatrzymano jeden dowód rejestracyjny od pojazdu za zły stan techniczny pojazdu.


W trakcie trwania działań, na ulicy Poznańskiej w Kępnie funkcjonariusze zauważyli jak po drodze między jadącymi pojazdami biega mały kotek. - Jak dobrze wiadomo, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują także zwierzęta. Funkcjonariusze również na takie wydarzenia nie są obojętni i właściwie reagują, dlatego też od razu podbiegli do czworonoga i się nim zaopiekowali. Po kilkunastu minutach czworonoga przekazano właścicielce - powiedział Radiu SUD sierż. sztab. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl