28 stycznia 2022, 01:16

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: W weekend zatrzymano kolejnych kierowców z promilami

W miniony weekend policjanci z Kępna zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy stracili swoje uprawnienia i przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

W sobotę (23.10) przed godzina 22:00 na ulicy Kwiatowej w Kępnie funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego obywatela Mołdawii, który kierował samochodem marki Peugeot w stanie nietrzeźwości. - Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu alkomatem, w związku z powyższym została pobrana od niego krew do badań. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Stracił swoje prawo jazdy i po wytrzeźwieniu zostaną mu postawione odpowiednie zarzuty – powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

W nocy z soboty na niedzielę (24.10) przed godziną 2:00 funkcjonariusze zatrzymali 25-letnią mieszkankę Opatowa, która jadąc z stanie nietrzeźwości straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 11 na wysokości Opatowa. - Badanie alkomatem wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 25-latka została zatrzymana w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, straciła swoje prawo jazdy i teraz przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo - dodał sierż. Stramowski. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl