23 września 2023, 12:59

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Wesprzyjcie kępińskiego Magirusa

W tym roku przypadają setne urodziny Magirusa należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie. Żeby samochód mógł być długo sprawny potrzeba pieniędzy na jego utrzymanie. Strażacy zapraszają do zakupów specjalnych gadżetów.


Magirus został wyprodukowany w 1923 roku a do kępińskiej OSP trafił 4 grudnia 1924 roku. Dziś jest prawdopodobnie jedynym w Polsce wozem gaśniczym z tamtego okresu, jeżdżącym wyłącznie na oryginalnych częściach. Wciąż sprawny jest także cały osprzęt do akcji gaśniczych. Jeździ i podaje wodę za pomocą autopompy - jednak głównie na festynach i świętach strażackich. Jak każde auto wymaga napraw i remontów.


Ten samochód wymaga jeszcze dalszych remontów, musimy uzupełnić brakujące elementy, musimy odmalować , naprawić autopompę, żeby lepiej chodziła. No to jest samochód, który ma sto lat i zawsze coś mu dolega -mówi prezes ODP Grzegorz Błażejewski.W związku z tym druhowie przygotowali specjalną serię gadżetów koszulki, magnesy i smycze, które można zakupić już w najbliższą niedzielę. Cały dochód zostanie przeznaczony na dalszą renowację i utrzymanie kępińskiego Magirusa.


Nam zależy abyście 24 września przybyli do naszej remizy w celu zakupienia gadżetów, kalendarzy. Są to gadżety, które zakupicie tylko u nas, jest to seria kolekcjonerska, która będzie sprzedawana. W tym dniu będą wystawione sikawki konne i oczywiście Magirus w pięknej oprawie. Dlatego ten apel, abyście przybyli do nas. Przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy zawsze nam pomagają - mówi Błażejewski.


Zapraszamy więc, w niedzielę 24 września, od godz.6.00 do 15.00 do remizy OSP Kępno. 
Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl