24 marca 2023, 20:01

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO/WIERUSZÓW: Inauguracja warsztatów filmowych Youth4Film

W czwartek (16.03) rozpoczęły się warsztaty filmowe Youth4Film. Jest to wspólny projekt skierowany dla polskiej i ukraińskiej młodzieży. 


Pierwszy etap projektu to warsztaty filmowe (aktorskie, operatorskie i reżyserii) realizowane w dwóch ośrodkach kultury w Kępnie i Wieruszowie, które są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 13-19 lat. Ponadregionalny projekt Youth4Film łączy młodzież i zaprasza do współpracy profesjonalistów z branży teatralnej i filmowej.


Projekt realizowany jest w ramach pomysłu nieformalnej grupy młodych osób związanych ze Stowarzyszeniem ARTwarium, gospodarzem finałowych wydarzeń jest Gmina Kępno a głównymi partnerami centra kultury w których odbywać się będą na co dzień zajęcia: Wieruszowski Dom Kultury i Kępiński Ośrodek Kultury.


Finał projektu czyli Gala Przeglądu Filmów Krótkometrażowych Youth4Film będzie miał miejsce w październiku 2023 r. w Kinie „Sokolnia” w Kępnie. Otwarte zostaną mini pracownie filmowe w każdym z ośrodków w ramach których realizowane będą autorskie produkcje młodych twórców.


Zwycięskie zespoły wyjadą na specjalnie zorganizowany profesjonalny plan filmowy. Zajęcia prowadzone będą przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im.L. Schillera w Łodzi oraz aktorów z Teatru Powszechnego w Łodzi. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl