13 lipca 2020, 12:59

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Wózek widłowy przewrócił się wraz z operatorem

W piątek (29.05) do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku przy pracy z wykorzystaniem wózka widłowego. Do zdarzenia doszło na ul. Granicznej w Kępnie. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Kępno oraz JRG Kępno.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że na wjeździe do posesji leży przewrócony wózek widłowy, w którym znajdował się poszkodowany, 52-letni mężczyzna, uskarżający się na ból pleców oraz prawego barku.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania w uszkodzonym wózku widłowym oraz sorpcji rozlanego oleju napędowego. Strażacy wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołem Pogotowia Ratunkowego wydobyli poszkodowanego mężczyznę z pojazdu na noszach. Osoba poszkodowana decyzją lekarza został przetransportowana do szpitala w Kępnie - powiedział Radiu SUD kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno

foto: PSP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl