17 maja 2022, 13:38

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Wyłudziła z banku ćwierć miliona!

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie przedstawili zarzuty 40-letniej kobiecie, która wyłudziła z banków pieniądze na kwotę niemal ćwierć miliona złotych!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w trakcie wykonywania czynności służbowych uzyskali informacje na temat oszustw popełnianych przez mieszkankę gm. Dopiewo wobec banków naszego powiatu. - 28 września tego roku postępowanie w tej sprawie zostało zakończone aktem oskarżenia. W kacie znalazły się zarzuty związane z nielegalnymi działaniami kobiety, która na podstawie fałszywych dokumentów wyłudziła z różnych banków kredyty oraz zawarła umowy leasingowe na kwotę 247 tysięcy złotych - powiedziała Radiu SUD st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno. Podczas prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli mienie w wysokości 118 tysięcy złotych dokonując wpisu na hipotece nieruchomości.

Odzyskano także blisko 32 tysiące złotych. W sumie kobiecie udowodniono 4 czyny, które popełniła w okresie marzec - maj 2015 roku. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl