25 stycznia 2021, 08:17

Teraz

-1°

Fakty

A A A

KĘPNO: Zamiast namiotu ogrzewany kontener

Przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Kępnie postawiono specjalny kontener. Zastąpił on rozstawiony namiot, który funkcje sanitarnej izolacji pełnił od początku pandemii.

W nowym kontenerze są cztery oddzielne pomieszczenia. Wszystkie ogrzewane, co na pewno nie jest bez znaczenia dla osób, które oczekują na konsultacje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Do tej pory dzięki uprzejmości PSP z Kępna korzystaliśmy z namiotów. Pora roku zobowiązała nas też do tego, aby zapewnić komfort pacjentów, którzy oczekują na przyjęcie. Kontener został dostarczony przez Agencję Rezerw Materiałowych przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim - powiedziała Radiu SUD dyrektor SPZOZ Beata Andrzejewska.

W kontenerze jest kilka pomieszczeń, dlatego pacjenci zachowają odpowiedni dystans. - Kontener zapewni nam podział na tzw. „strefę brudną” i „strefę czystą”. W przypadku większej ilości pacjentów oczekujących na przyjęcie w SOR, będzie pełnił funkcję poczekalni, przy jednoczesnym utrzymaniu reżimu sanitarnego - dodała dyrektor szpitala.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl