26 września 2020, 14:51

Teraz

13°

Fakty

A A A

KĘPNO: Zatankowali i nie zapłacili

Dwoje mieszkańców gm. Kępno zatankowało paliwo na jednej ze stacji paliw i odjechało nie uiszczając opłaty. Oboje zostali ukarani mandatami karnymi.

W minionych dniach aż dwie osoby zostały ukarane mandatem karnym za kradzież paliwa na stacji paliw. Do jednej z takich sytuacji doszło 10 września w godzinach porannych w Kępnie przy ul. Solidarności. - Młody mężczyzna zatankował paliwo w ilości ponad 67 litrów za kwotę niemal 300 zł i odjechał ze stacji nie uiszczając opłaty. Pracownicy natychmiast zawiadomili patrol policji. W Toku czynności ustalono, że sprawcą jest 32-letni mieszkaniec Kępna, który poruszał się samochodem osobowym marki peugeot. 32-latka ukarano wysokim mandatem karnym. Zapłacił także za paliwo - powiedziała Radiu SUD st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno.

Tego samego dnia, zaledwie kilkanaście minut przed tankowaniem paliwa przez 32-latka, na tej samej stacji paliw doszło do podobnej sytuacji. Kobieta kierująca samochodem zatankowała paliwo o wartości 20 zł i odjechała nie płacą. Ona również została ukarana mandatem karnym.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl