24 września 2022, 23:46

Teraz

11°

Fakty

A A A

REGION: Kiedy budowa S11 między Ostrowem a Kępnem?

Budowa drogi S11 na odcinku pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Kępnem powinna ruszyć w roku 2024. Tak przynajmniej zapowiada poseł Tomasz Ławniczak, członek sejmowej Komisji Infrastruktury. Parlamentarzysta był gościem ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Ostrzeszowie.
- Prace nad odcinkiem Ostrów – Kępno są bardziej zaawansowane aniżeli Kórnik-Ostrów Wielkopolski – zapewnił. - Ostrów Wielkopolski – Kępno, włącznie z obwodnicą Ostrzeszowa to będzie jeden odcinek. Kończony jest STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe, przyp. red.), który ma być przedłożony już niedługo, ale nie powiem dokładnie kiedy. Na pewno w pierwszej połowie tego roku. To jest potem podstawą do wypracowania decyzji środowiskowej.
Według przewidywań T. Ławniczaka uruchomienie procesu wydawania decyzji środowiskowej powinno nastąpić latem tego roku.
- I potem latem 2023 roku nastąpi wybór ostatecznego wariantu i przyjęcie koncepcji programowej, a w drugiej połowie 2023 roku, być może na przełomie 2023 i 2024 ogłoszenie przetargu. Jeżeli przetarg potrwa normalnie, czyli pół roku to realizacja w latach 2024-2026.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił również o problemach związanych z przygotowaniami do budowy odcinka S11 pomiędzy Kórnikiem a Ostrowem Wielkopolskim. Jak się okazuje, firma wykonująca projekt przedsięwzięcia zbankrutowała. Poskutkowało to koniecznością zinwentaryzowania podjętych dotąd działań, przejęcia dokumentacji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i wreszcie ponownego rozpisania przetargu, co w sumie dało roczny poślizg w realizacji zadania. Wszystko więc wskazuje na to, że nasz odcinek ekspresowej jedenastki doczeka się budowy jako pierwszy.
Fot. www.ostrzeszow.pl 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl