1 czerwca 2020, 09:47

Teraz

15°

Fakty

A A A

S8: Kierowca tira miał ponad 5,6 promila!

We wtorek sieradzcy inspektorzy podczas prowadzonej kontroli na drodze S8 otrzymali informację, że w kierunku Wrocławia jedzie slalomem samochód ciężarowy.

W związku z powyższym niezwłocznie podjęto pościg za opisanym pojazdem. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując jazdę w sposób zagrażający bezpieczeństwu i porządkowi ruchu drogowego, ponieważ jechał od prawej strony do lewej strony drogi i jadąc wielokrotnie po pasie zieleni uderzał w bariery ochronne czym uniemożliwiał wyprzedzenie pojazdu. W trakcie trwającego pościgu inspektorzy telefonicznie wezwali patrol policji z prośbą o pomoc przy zatrzymaniu kierowcy. Ostatecznie po przejechaniu 6 km udało się wyprzedzić pojazd i skutecznie go zatrzymać. Kierowca zachowywał się w sposób wskazujący, iż jest pod wpływem alkoholu i nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z kabiny pojazdu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze KPP w Sieradzu przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu w stężeniu 2,7 mg/l tj. około 5,67 promila we krwi kierowcy.

W związku z ujawnionym przestępstwem kierowcę przekazano funkcjonariuszom policji z KPP w Sieradzu. Z uwagi na stan kierowcy uniemożliwiający mu dalsze wykonywanie przewozu pojazd został zabezpieczony i usunięty na parking strzeżony w Sieradzu.

Autor: wieruszow@radiosud.pl