13 czerwca 2021, 21:56

Teraz

11°

Fakty

A A A

KLUSKI: Wypadek z udziałem samochodu nauki jazdy. Poszkodowana kursantka oraz instruktor

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kluski w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Cztery ranne osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca przed 13.00 na drodze wojewódzkiej 482 w Kluskach w powiecie wieruszowskim. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą, 57–letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, jadący w kierunku Złoczewa, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem nauki jazdy kia rio. - Kią w chwili wypadku kierowała 18–letnia kursantka wraz z 55– letnim instruktorem. Trzy osoby podróżujące kią oraz kierowca astry z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Sprawca wypadku, kierujący oplem oraz kursantka i instruktor w chwili zdarzenia byli trzeźwi - przekazał asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Droga relacji Lututów – Złoczew w miejscu zdarzenia do godziny 15.00 była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na wyznaczone objazdy.

Autor: wieruszow@radiosud.pl