29 lutego 2020, 04:39

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kobieta nowym zastępcą burmistrza

Marta Siubijak ze Starostwa Powiatowego obejmie fotel zastępcy burmistrza Wieruszowa.

- Urząd opiera swoją pracę na doświadczonych pracownikach. Tych zadań jest bardzo dużo. Podobnie jak inne zakłady pracy borykamy się z problemami kadrowymi – nie ukrywa burmistrz Rafał Przybył. - Rozmowy trwały dość długo i ta propozycja pierwotnie została złożona właśnie tej osobie. Chcę nawiązać pracę z panią Martą Siubijak ze Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Jesteśmy po rozmowach i jeśli nie będzie większych przeszkód formalnych to swoją współpracę zamierzamy podjąć od 1 kwietnia.

Nowa pani burmistrz ma kilkunastoletnie doświadczenie samorządowe. - To oczywiście duże wyróżnienie, ale również zdaję sobie sprawę z ogromu pracy, jaka przede mną – komentuje Marta Siubijak. - Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy Wieruszów zaufają mi, a po jakimś czasie ocenią efekty. Od 12 lat jestem związana ze Starostwem Powiatowym w Wieruszowie. Można powiedzieć, że swoją pracę samorządową wykonywałam w szerszym zakresie. Teraz skupię się na gminie Wieruszów.

Marta Siubijak, co dziś nie jest już tajemnicą, była pierwszą osobą, której burmistrz zaproponował objęcie roli swojego zastępcy od razu po wygranych wyborach. Wówczas jednak nie doszło do sfinalizowania tej współpracy. - Nie zdecydowałam się bo to był trudny czas wyborczy – tłumaczy Siubijak. - Były też tutaj różne okoliczności. Ten czas dał mi pole do zastanowienia, że to chcę robić i to jest rola, jaką chcę wykonywać.

Pani burmistrz do tej pory pracowała jako zastępca naczelnika Wydziału Promocji, miała również stały kontakt ze sprawami oświatowymi. Marta Siubijak prywatnie jest mieszkanką gminy Łubnice.

Autor: wieruszow@radiosud.pl