6 lipca 2022, 12:32

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kobieta spowodowała kolizję. Okazało się, że wcześniej straciła prawo jazdy

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. Przyczyną tego zdarzenia było nieprawidłowe skręcanie. Jak się okazało, sprawczyni kolizji nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolizji doszło 10 maja 2022 roku po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulic Bolesławiecka – Prusa w Wieruszowie. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca dostawczym peugeotem, 49–letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, nie zachowała należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu w ulicę Bolesławiecką i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem zafirą, którym kierował 57–letni mężczyzna. 

- W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Policjanci ustalili również, że sprawczyni tej kolizji nie posiada prawa jazdy, które wcześniej utraciła za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W tej sytuacji, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kobietę mandatem karnym, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, 49 – latka odpowie przed sądem. Pojazd którym kierowała kobieta, został przekazany osobie uprawnionej do kierowania.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. W takich przypadkach sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: wieruszow@radiosud.pl