13 lipca 2020, 07:18

Teraz

12°

Fakty

A A A

KOBYLA GÓRA: Morsy Murator zagrały dla WOŚP

Morsy Murator kąpały się po raz pierwszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nad Zalewem Kobyla Góra. Grupę tworzą głównie czynni i bierni strażacy OSP Murator (Gmina Baranów) wspierani przez mieszkańców, przyjaciół i radę sołecką z prężnie działającym sołtysem Robertem Seiffertem.
Zorganizowana spontanicznie akcja odniosła ogromny sukces, na spotkanie przybyło wielu „pozytywnie zamoczonych” morsów wraz z rodzinami i licznymi kibicami. Wszystkich wspólnie grających na rzecz WOŚP było około 150 osób. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwała OSP Murator z Baranowa.
Morsy Murator działają już od kilku miesięcy i można ich podglądać na FB na fun pageu „Morsy Murator”. Wszystkich zachęcają do dołączania do grupy i morsowania.
Morsy z Muratora wszystkim bardzo serdecznie podziękują za wielkie serce i spontaniczne działanie. Już dziś obiecują, że za rok wrócą nad zalew i będą bić kolejny rekord, bo warto jest dzielić się z ludźmi nie tylko pieniędzmi, ale i dobrym sercem, uśmiechem, szczęściem. Szczególne podziękowania ślą dla wójtowi gminy Kobyla Góra Wiesławowi Berskiemu, za gościnność i specjalną puszkę do kwestowania.

Autor: ireneusz.czechlowski@radiosud.pl