5 marca 2021, 05:38

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolejna karetka trafiła do kępińskiego szpitala

Ratownicy odebrali kluczyki do nowej karetki do transportu chorych. To już 4 samochód w ciągu 12 miesięcy, który trafił do SPZOZ Kępno. Aby w pełni zabezpieczyć flotę pojazdów Zespołu Ratownictwa Medycznego potrzeba jeszcze jednej karetki.

Kluczyki do nowej karetki przekazał ratownikom Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. - To jest samochód transportowy, służący do przewozu pacjentów - powiedział Radiu SUD Miron Leśniarek, z-ca kierownika Ratownictwa Medycznego z Kępna. - Taka karetka służy głównie do transportu pacjentów ze szpitala do szpitala lub z domu do szpitala, a także pacjentów covidowych - dodał.

W ciągu roku SPZOZ otrzymał już karetkę specjalistyczną, podstawową, transportową, a także ambulans, który był darem myśliwych, w walce z pandemią. Jest on wykorzystywany głównie przy wymazach covidowych. - Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze jednego samochodu, który służyłby do transportu pacjentów - dodaje Miron Leśniarek.

Karetki, to pojazdy które są niezwykle eksploatowane. - W ciągu miesiąca cztery nasze karetki pokonują przejechać około 70 tys km - przyznaje ratownik.
Nowa karetka transportowa kosztowała 360 tys zł. Znaczna część zakupu (220 tys zł) sfinansowana została z budżetu powiatu kępińskiego. 140 tys zł przekazał na ten cel darczyńca z powiatu kępińskiego, który pragnie zachować anonimowość.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl