24 stycznia 2021, 14:28

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

W miniony weekend kolejne osoby straciły swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Czekają ich bardzo wysokie konsekwencje finansowe oraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

W piątek 10 lipca po 20:00, zatrzymano 25-letniego mieszkańca Czajkowa, który kierował samochodem osobowym marki audi, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. - Mężczyzna na skrzyżowaniu z drogą na Mechnice i Domanin poruszał się z nadmierną prędkością w wyniku czego wjechał w pole, uszkadzając przy tym znak drogowy - poinformował Radio SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

W sobotę (11.07) po 1:00 w nocy, policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli pojazd marki skoda, którym kierował 25-letni obywatel Ukrainy. - Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie - dodał st. post. Stramowski.

Tego samego dnia w Jankowach po 6:00 policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który kierując osobowym fiatem jazdę swoją zakończył na opłotowaniu jednej z posesji w Jankowach. Mężczyzna wydmuchał prawie 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Po godzinie 9:00 funkcjonariusze w Łęce Opatowskiej zatrzymali 70-letniego mieszkańca Żurawińca, który kierował osobowym passatem będąc pod wpływem alkoholu. - Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Stan upojenia alkoholowego u 70-latka był tak duży, że nie był on w stanie dmuchnąć w alkomat. W tym przypadku od mężczyzny została pobrana krew do badań - poinformował oficer prasowy.

foto: KPP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl