17 września 2021, 12:45

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolejnych nietrzeźwych kierowców zatrzymali kępińscy policjanci w

W piątek (30.07) o godzinie 21:00 kępińscy policjanci zatrzymali w Mroczeniu, 24-letniego obywatela Mołdawii, który kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę (31.07) o godzinie 12:30 w Kępnie na ulicy Solidarności, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 51-letniego mieszkańca Kępna, który jak się okazało kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia po godzinie 14:00 w miejscowości Osiny został zatrzymany 53-letni mieszkaniec tej miejscowości, który po drodze publicznej kierował samochodem marki Ford znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie w tym przypadku wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

1 sierpnia po godzinie 16:00 w miejscowości Chojęcin Szum funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego opla, którym kierował 31-letni obywatel Ukrainy, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Wszyscy kierujący zostali zatrzymani, stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa - powiedział sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl