24 stycznia 2021, 14:03

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Kolizja z udziałem trzech pojazdów

11 lipca (10.07) po 10:00 dyżurny KPP Kępno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na skrzyżowaniu obwodnicy Kępna ze zjazdem na plac w okolicy restauracji McDonald’s.

- Policjanci z Kępna, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierujący mercedesem, 27-letni mieszkaniec Mąkoszyc wyjeżdżając od strony restauracji McDonald’s nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Mianowic, 53-letniemu kierowcy samochodu marki nissan, który uderzył w mercedesa a następnie w wyniku odbicia się uderzył w kolejny pojazd marki jeep. Tym ostatnim kierował 36-letni mieszkaniec Słupi, który jechał od strony Chojęcina i chciał skręcić w stronę restauracji - powiedział Radiu SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Na potrzeby działań zablokowano ruch w obu kierunkach. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu wsparcia psychicznego dwójki dzieci biorącym udział w kolizji. Następnie odłączono zasilanie w uszkodzonych pojazdach oraz uprzątnięto jednię z pozostałości po kolizji - mówi kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno.

Kierujący mercedesem, sprawca tego zdarzenia, został ukarany mandatem karnym wraz z systemem punktowym. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 

foto: PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl