14 kwietnia 2024, 03:37

Teraz

12°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kolizja za kolizją w powiecie wieruszowskim

W miniony weekend policjanci z wieruszowskiej drogówki pracowali przy kilku kolizjach drogowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W jednym przypadku kierujący prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 11:00 3 lutego na trasie S8 w miejscowości Tyble. Jak ustalili policjanci 44-letnia mieszkanka Obornik Śląskich, kierując samochodem marki kia ceed, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu najechała na skarpę rowu, w wyniku czego doszło do uszkodzenia pojazdu. Kobieta została ukarana mandatem karnym oraz zatrzymany został dowód rejestracyjny.Tego samego dnia po godzinie 15.00 w miejscowości Dobrydział na ulicy Świętego Rocha, 39-letnia mieszkanka Wieruszowa kierując fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zdarzenia z prawidłowo poruszającym się citroenem kierowanym przez mieszkankę gminy Bolesławiec. W tym przypadku sprawca również został ukarany mandatem karnym, dodatkowo został zatrzymany dowód rejestracyjny od citroena z uwagi na uszkodzenia pojazdu.


4 lutego po  12.00 w Walichnowach na ulicy Szkolnej doszło do kolejnej kolizji drogowej. Kierujący samochodem skoda, 20-letni mieszkaniec Bytomia, podczas manewru cofania uderzył w pojazd marki citroen kierowany przez 29-letnia mieszkankę gminy Sokolniki. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena, oraz ukarali 20-latka mandatem karnym.


5 lutego po 11.00, patrol wieruszowskiej drogówki został skierowany do miejscowości Józefów, gdzie mężczyzna miał wjechać w bramę wjazdową do posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd. - Jak ustalili policjanci 66-letni mieszkaniec gminy Czastary, kierując oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skrzydło bramy wjazdowej, a następnie w zaparkowany pojazd marki bmw - relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie. - Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 0,8 promila. Policjanci zatrzymali już amatorowi jazdy na podwójnym gazie prawo jazdy. Mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem ze swojego zachowania. Teraz oprócz wysokiej grzywny grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: wieruszow@radiosud.pl