18 czerwca 2024, 04:21

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kolizje z dziką zwierzyną. Policja apeluje do kierowców

Wieruszowscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. - Niestety wciąż odnotowujemy przypadki zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Pamiętajmy, że zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla zwierzęcia, ale także co ważne dla kierujących i pasażerów - mówi asp. Piotr Siemicki z KPP.


Podczas minionego weekendu na terenie powiatu wieruszowskiego policjanci pracowali przy dwóch takich zdarzeniach. Pierwsze z nich miało miejsce 25 maja 2024 roku po godzinie 20:00 w miejscowości Mieleszynek. Jak ustalili mundurowi, wprost pod osobowego volkswagena wbiegła sarna. W wyniku uderzenia 23-letni kierujący nie doznał żadnych obrażeń, w pojeździe uszkodzeniu uległ m.in. przedni zderzak i reflektor. Do drugiego zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia doszło w niedzielę po godz. 12:00 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Kuźnica Skakawska. 24–letni mężczyzna zgłosił, że na drogę wbiegła mu sarna, wskutek czego uderzył w zwierzę przodem pojazdu. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń - przekazał asp. Siemicki. 


Jak zaznacza oficer prasowy KPP: - Jeśli niestety dojdzie już do potrącenia dzikiego zwierzęcia należy pamiętać, aby na samym początku zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Należy wystawić trójką ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne. Następnie należy wezwać pomoc i poprosić Policję o zawiadomienie odpowiednich służb w celu udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu lub usunięcia go z drogi. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie dotykać rannego zwierzęcia.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl