14 kwietnia 2024, 04:08

Teraz

12°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Kolizyjnie na drogach powiatu

W miniony piątek na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do trzech kolizji, które zakończyły się dla sprawców nałożeniem mandatu karnego.


20 stycznia o godzinie 11:10 w miejscowości Pisarzowice, 29-letnia mieszkanka Sycowa, kierując samochodem marki Citroen wraz z przyczepką, wykonując manewr cofania, 
nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą wojewódzką W449, 59-letniemu mieszkańcowi powiatu oleśnickiego, który kierował pojazdem marki Renault. Wobec kierującej policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.


 Tego samego dnia o godzinie 13:00 na Rynku Władysława Jagiełły w Grabowie nad Prosną, 66-letni mieszkaniec Marszałek, kierując pojazdem marki Renault, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manerwu cofania, doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Audi, którym kierowała 35-letnia mieszkanka gm. Kraszewice. Sprawcę ukarano mandatem karnym. Również 20 stycznia br. o godzinie 14:35 w miejscowości Kotowskie, 34-letnia mieszkanka gm. Ostrzeszów, kierując samochodem marki VW, w wyniku nie zachowania należytych środków ostrożności przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo, uderzyła w poruszający się w tym samym kierunku pojazd marki BMW, którym kierował 42-letni 
mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który znajdował się na lewym pasie ruchu w trakcie manewru wyprzedzania - mówi Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.


W tym wypadku także zastosowano postępowanie mandatowe.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl