23 kwietnia 2019, 11:04

Teraz

15°

Fakty

A A A

KOWALÓWKA: Konflikt o miedzę

Jeden z rolników miał przekroczyć granicę swojego pola i wjechać na inne. Sąsiad zza miedzy spowodował mu szkodę z tego tytułu, która została wyceniona na 3 tys. zł. Sprawą zajmuje się policja. 

Do niecodziennych scen doszło 19 kwietnia w Kowalówce w gminie Wieruszów. 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, wykonując prace ciągnikiem rolniczym marki new holland na polu, miał przekroczyć granice pomiędzy swoim polem a dzierżawionym gruntem przez drugiego rolnika. 

- W wyniku zaistniałej sytuacji drugi z panów, trzymając metalowy element w dłoni i chcąc powstrzymać od dalszej jazdy rolnika uprawiającego pole uderzył w drzwi ciągnika rolniczego - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP z Wieruszowa. - W wyniku tego uderzenia doszło do uszkodzenia szyby w drzwiach. Poszkodowany wartość poniesionych strat oszacował wstępnie na kwotę 3 tys. zł i złożył wniosek o ściganie. 

KPP z Wieruszowa prowadzi postępowanie przygotowawcze, zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia, w tym również między innymi do ustalenia tego, czy działanie osoby podejrzanej w tym przypadku było umyślne. - Za umyślne uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - zauważa asp. sztab. Pawlak. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~PILOT : Ja się facetowi nie dziwię, że bronił swojej własności. Miedza rzecz święta. Za naruszenie miedzy z góry powinno grozić kilka lat to by do takich sytuacji nie dochodziło.

    19:32, 24 kwietnia 2018, | odpowiedz
  • ~Mieszkaniec : Ależ skądże znowu. To nie było żadne działanie umyślne. Zrobił to przez roztargnienie :-)

    20:09, 23 kwietnia 2018, | odpowiedz