4 marca 2021, 00:44

Teraz

Fakty

A A A

MĄKOSZYCE: Kontrolowali samochód, ujawnili narkotyki

W środę (20 stycznia) około godziny 15.45 funkcjonariusze Posterunku Policji w Kobylej Górze zatrzymali do dyspozycji prokuratora mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki ustawowo zabronione.
- Policjanci podjęli kontrolę pojazdu marki skoda, zaparkowanego na dukcie leśnym w miejscowości Mąkoszyce. - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie Magdalena Hańdziuk.- Podczas legitymowania trzech mężczyzn znajdujących się w pojeździe funkcjonariusze zauważyli, że zachowują się oni nerwowo i są pobudzeni. Postanowili zatem dokonać kontroli osobistej, w trakcie której u 39-latka z Sycowa ujawniono woreczek zawierający 17 gramów ecstasy, natomiast u 18-latka z tego samego miasta - 8 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany w ilości około 8 gramów. Będący z nimi 18-letni mieszkaniec gminy Syców posiadał przy sobie szklaną lufkę z widocznymi śladami osmolenia. W toku wykonywanych czynności procesowych u mężczyzn wykonano test na zawartość środków odurzających z wynikiem pozytywnym.
W trakcie rozpytania zatrzymanych osób okazało się, że pojazd marki skoda użytkuje i kierował nim 39-latek. Z uwagi na powyższe od mężczyzny została pobrana krew do badań w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Po wykonaniu czynności mieszkańców powiatu oleśnickiego osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl