30 maja 2020, 12:56

Teraz

15°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Kradł w Ostrzeszowie, zatrzymany pod Sycowem

7 kwietnia policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Mężczyzna był podejrzewany o włamanie i kradzież na terenie Ostrzeszowa. Zlokalizowali i wskazali go ostrzeszowscy kryminalni, a zatrzymania dokonali funkcjonariusze KP Syców. O szczegółach, Adam Juszczak, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
- We wtorek, 7 kwietnia 2020 roku, około godziny 15:00 na terenie powiatu oleśnickiego policjanci z KP w Sycowie zatrzymali 32-letniego mieszkańca tamtejszego powiatu. Mężczyzna był wytypowany przez policjantów pionu kryminalnego KPP w Ostrzeszowie jako sprawca kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie Ostrzeszowa w okresie 23-26 marca bieżącego roku. 32-latek był podejrzewany o kradzież gotówki w kwocie 250 złotych przez wykorzystanie nieuwagi mieszkanki Ostrzeszowa oraz o kradzież z włamaniem. Mężczyzna po pokonaniu zabezpieczeń ukradł około 100 kilogramów miedzi o wartości 2 tysięcy złotych z pomieszczeń jednej z firm na terenie Ostrzeszowa. Detektywom z Ostrzeszowa udało się zebrać dostatecznie dużo dowodów, by bez wątpliwości wskazać mężczyznę jako sprawcę i ustalić, gdzie się ukrywa. Podejrzewanego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Sycowie a następnie przekazali go do prowadzących sprawę funkcjonariuszy z Ostrzeszowa.
Mężczyzna nie spodziewał się, że policjanci go znajdą. Przyznał się do obu zarzucanych mu czynów, był już wcześniej notowany. Postępowanie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: