7 grudnia 2023, 11:48

Teraz

Fakty

A A A

KRASZEWICE: Debata na temat bezpieczeństwa

Podczas niedzielnego spotkania w ramach obchodzonego 14 listopada Dnia Seniora, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zorganizowali krótką debatę dotyczącą bezpieczeństwa. Odbyła się ona w miejscowości Kraszewice, gdzie w najbliższym czasie zostanie otwarty kolejny Posterunek Policji .


19 listopada w sali OSP w Kraszewicach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz dzielnicowy z gminy Kraszewice uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami powiatu. Zorganizowany tego dnia Powiatowy Dzień Seniora był doskonałą okazją do przeprowadzenia krótkiej debaty dotyczącej bezpieczeństwa, szczególnie osób w wieku senioralnym. Podczas spotkania uczestnikom spotkania przedstawiono analizę bezpieczeństwa, obejmującą gminę Kraszewice, gdzie w najbliższym czasie zostanie otwarty kolejny już w powiecie ostrzeszowskim Posterunek Policji.


Kolejnym punktem było zaproszenie do wspólnej debaty, którą jak zawsze zdominował temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabrakło również kwestii dotyczącej coraz nowszych sposobów działania oszustów, działających na szkodę nie tylko osób starszych - mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie.


Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia przez funkcjonariuszy policji nowej kampanii pn. "Znam te numery".


Na spotkaniu przypomniano o aplikacji KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, która służby do internetowego dokonywania zgłoszeń dotyczących naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz porządku publicznego oraz o aplikacji Moja Komenda, która ułatwia kontakt z najbliższą jednostką policji oraz z dzielnicowym, przydzielonym do danego rejonu służbowego -powiedziała st.asp.Handziuk.


Po zakończonej dyskusji był też czas na bezpośrednią wymianę spostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz przekazanie uczestnikom spotkania przygotowanych ulotek. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl