WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
18 czerwca 2026, 01:13
Imieniny:Elżbiety, Marka, Pauli
Teraz
Jutro
Przemoc domowa może przybierać różne formy i nie zawsze jej sprawcą jest mężczyzna. Potwierdza to interwencja funkcjonariuszy Posterunku Policji w Kraszewicach podjęta poniedziałek (5 stycznia). Zgłoszenie dotyczyło 54-letniej kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu psychicznie i fizycznie znęcała się nad mężem i synem.
- Przemoc ta miała miejsce w okresie od 1 stycznia 2016 roku do chwili obecnej – informuje asp. sztabowa Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. - Jej zachowanie polegało m.in. na wszczynaniu bezpodstawnych awantur, krzykach, wyzwiskach, krytykowaniu oraz szarpaniu domowników. Wobec rodziny wszczęto procedurę „Niebieskie Karty”, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom doznającym przemocy domowej.
Tego samego dnia funkcjonariusze zastosowali wobec kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów. 54-latka nie ma również prawa kontaktować się w jakikolwiek sposób ze swoimi najbliższymi.
Fot. KPP Ostrzeszów
11:17
wczoraj
WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
10:17
wczoraj
KUŹNICA SKAKAWSKA: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza
10:15
wczoraj
OSTRZESZÓW: Próbowali uniknąć odsiadki. Nie udało się
09:55
wczoraj
BUKOWNICA: Nie zapanowała nad samochodem i doprowadziła do kolizji
09:41
wczoraj
KĘPNO: LO Sucharskiego najlepsze w finale XXXII Mistrzostw Pierwszej Pomocy