18 stycznia 2021, 09:30

Teraz

-12°

Fakty

A A A

KRASZEWICE: Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Godną naśladowania postawą wykazali się mężczyźni, którzy w minioną niedzielę w Kraszewicach ujęli nietrzeźwego kierującego pojazdem.

W niedzielę, 29 listopada o godz. 20:10 funkcjonariusze grabowskiego komisariatu zostali skierowani na interwencję w miejscowości Kraszewice. Zgłoszenie dotyczyło obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Na miejscu policjanci zastali trzech mężczyzn, który oświadczyli, że jechali za pojazdem marki Mazda, którego tor jazdy mógł wskazywać na fakt, iż kierujący jest nietrzeźwy. Gdy pojazd zjechał na stację paliw przy ul. Grabowskiej w Kraszewicach, mężczyźni podbiegli do pojazdu, otworzyli drzwi od kierowcy, a następnie odebrali mu kluczyki.Kontrola trzeźwości kierującego pojazdem, którym okazał się 31-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały na terenie gm. Kraszeiwce, wskazała 1,75 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Od mężczyzny pobrano również krew do badań - powiedziała Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Nietrzeźwego obcokrajowca zatrzymano i osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej komendy do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl