17 października 2021, 05:03

Teraz

Fakty

A A A

KRĄŻKOWY: Droga do Mikorzyna będzie remontowana

Blisko 12 milionów złotych dofinansowania otrzymał Powiat Kępiński na przebudowę drogi powiatowej Krążkowy - Mikorzyn. Inwestycja ma być zrealizowana do końca sierpnia 2018 r.

Złożony przez Powiat Kępiński wniosek uzyskał bardzo wysoką ocenę i znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej. Całkowita wartość realizowanego zadania wynosi 15 973 248,80 zł, a dofinansowanie z WRPO, to 11 979 936,59 zł i stanowi aż 75 procent całej kwoty. Warto zaznaczyć, że to najwyższa kwota dofinansowanie, jaką kiedykolwiek udało się pozyskać Powiatowi Kępińskiemu. Projekt przewiduje remont jezdni na odcinku 11,72 km oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku 7,43 km, prawą stroną drogi, jadąc do Mikorzyna. - Przebudowana będzie nawierzchnia, położony asfalt, wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa z Krążkowych do końca Mikorzyna. W tej miejscowości wyremontowany zostanie także most przed kościołem - zapowiada Witold Jankowski, starosta kępiński. W kwietniu ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Prace muszą zakończyć się do końca trzeciego kwartału roku 2018.

W ramach przebudowy drogi nie jest przewidziany montaż dodatkowego oświetlenia ulicznego, ponieważ nie należy do zadań powiatu. Może okazać się też, że droga zaraz po modernizacji zostanie kolejny raz rozkopana. Chodzi o plany inwestycyjne Gminy Kępno. Spółka „Wodociągi Kępińskie” aplikuje o środki na budowę kanalizacji m.in. do Domanina, a projekty zakładają przeprowadzenie nitki w sąsiedztwie mającej powstać ścieżki pieszo-rowerowej. - Informowaliśmy oficjalnie żeby pan burmistrz zechciał uwzględnić tą wielką inwestycję, aby nie było kolizji. To są osobne projekty i nie sądzę, aby udało się to przy jednym wykopie ich zrealizować, to wręcz jest niemożliwe - dodał starosta Jankowski, pytany przez nas, czy próbowano połączyć te inwestycje. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak będzie wyglądał ruch kołowy na odcinku Krążkowy - Mikorzyn. Koncepcje ma przedstawić przyszły wykonawca.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Eda : Pani Krystyna zabiegała o ten remont odkąd została Radną.I nowej sali strażackiej też nie byłoby gdyby nie p.Możdrzanowska.jeśli należą sie komuś podziękowania to nauczmy sie dziękować (choć my POLACY potrafimy tylko narzekać).

  16:25, 28 marca 2017, | odpowiedz
 • ~John : Wspomniana droga jest w rozsypce i najwyższy czas na remont. Niema co się grzać w ciepełku sukcesu otrzymanego dofinansowania, tylko do roboty. Jedna droga powiatowa z Mikorzyna do Kępna( przez stację PKP Domanin) już i tak jest zamknięta na stałe ( Budowa S11 ). A ta którą mają remontować też pewnie zamkną, bo też trzeba wiadukt na S11 budować ( II etap). Ok - będziemy do Kępna jeździć przez Świbę, lub przez Ostrzeszów ( to właściwie chyba i tak nie ma sensu jechać...

  11:12, 28 marca 2017, | odpowiedz
 • ~Heniu : Do bnmjkiii. Właśnie dużo zrobiła w tej sprawie bo zabiegała o tą inwestycje. A ty potrafisz tylko negować zrób coś sam od siebie a nie tylko jad żmiji i negowanie innych !!!!

  21:47, 27 marca 2017, | odpowiedz
 • ~kasia : a co z ulica broniewskiego,,,, wczoraj jadac kolo kurki kolo bym urwala

  17:33, 27 marca 2017, | odpowiedz
 • ~xxx : Do Lokers: We wpisie użytkownika MARLEX mowa jest o wymijaniu się ciężarówek a nie o wyprzedzaniu. To 2 różne manewry. Kłania się nieznajomość kodeksu drogowego.

  12:09, 27 marca 2017, | odpowiedz
 • ~bnmjkiii : Ale co ta Krystyna zrobiła w tej sprawie, przeciez tylko odczytała podziękowania!!!!!

  10:11, 27 marca 2017, | odpowiedz
 • ~Mama : Pani Krystyna stanęła na wysokości zadania.DZĘKUJEMY!!!nie martwcie się czy starczy miejsca na drogą I ścieżke mamy pobocza I rowy,będzie gdzie budować.

  08:19, 27 marca 2017, | odpowiedz

Więcej komentarzy