26 września 2020, 15:12

Teraz

13°

Fakty

A A A

LASKI: Szkoła do remontu

Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach swoich programów, dofinansuje kompleksowy remont szkoły w Laskach.

Wśród 129 złożonych wniosków o dofinansowanie na 9 miejscu wśród pozytywnie rozpatrzonych znalazł się wniosek Gminy Trzcinica „Kompleksowa modernizacja energetyczna wraz z zastosowaniem inteligentnego zarządzania energią i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w Zespole Szkół w Laskach”. Wartość całkowita projektu to 1 893 545,78 złotych, z czego kwota dofinansowania to 1 444 921,01 złotych, czyli 76,3%.

- Przeznaczamy kwotę około 1,5 miliona złotych środków unijnych na termomodernizację szkoły w Laskach. Jest to jedyna gmina z terenu Powiatu Kępińskiego, która otrzymała takie wsparcie. Jest to bardzo potrzebne, bowiem ono ma wpływać na to, abyśmy zmieniali rzeczywistość, ulepszali te obiekty publiczne. Cieszy fakt, że środki trafiają również w regiony oddalone najbardziej od stolicy. Na to, zawsze zwracam uwagę i podkreślam - powiedział Radiu SUD Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Wielkopolski.

W zakresie projektu znajduje się wymiana i ocieplenie dachu, wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody oraz oświetlenia. Zamontowana zostanie wentylacja oraz kolektory ciepłej wody. Budynek zostanie ocieplony i otynkowany oraz wymieniona stolarka drzwiowa i okienna. Całkowitej modernizacji poddana zostanie kotłownia, która otrzyma kotły na paliwo ekologiczne.

Prace wykonywane będą w 2017 roku. - Cieszę się z otrzymanego dofinansowania, które umożliwi przeprowadzenie gruntownego remontu Zespołu Szkół w Laskach. Otwiera to także drogę do budowy nowego przedszkola, gdyż bez modernizacji obiektów szkolnych, w tym szczególnie kotłowni zasilającej cały kompleks przedszkolno - szkolny nie byłoby tej możliwości. W chwili obecnej gromadzimy także środki na nowy obiekt przedszkola. Posiadamy już około 50% środków, natomiast poszukujemy jeszcze źródeł wsparcia z zewnątrz - powiedział Grzegorz Hadzik, wójt Trzcinicy.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~adam : do dep:
  nie wiem, czy to nick od słowa dep...resja!,
  ...piszesz ruina! może tak, a może nie!
  liczy się wnętrze! a w środku, w centrum Wsi, mamy kaganek oświaty,
  najważniejsze instytucje: szkoła, kościół, dom kultury, kiedyś zameczek...
  to kręgosłup życia inteligenckiego-kulturalnego-religijnego Naszej Wsi!
  jak zlikwidujesz, to co zostawisz w spadku Naszym/Twoim/ dzieciom!
  ps. najłatwiej krytykować!

  22:52, 12 września 2016, | odpowiedz
 • ~piotr : Moja ukochana szkoła!
  Wspaniałe chwile, fajni koledzy, koleżanki i nauczyciele!
  Jest co wspominać!

  17:21, 12 września 2016, | odpowiedz
 • ~kraw : dep szkoda pieniedzy bo Twoje dzieci tam nie chodzą!!!

  12:33, 12 września 2016, | odpowiedz
 • ~dep : Szkoda pieniedzy.Zamknac ta ruine.

  07:52, 12 września 2016, | odpowiedz