18 stycznia 2021, 07:44

Teraz

-14°

Fakty

A A A

KĘPNO: lek. Adam Kapica został ordynatorem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego

- Od 1 grudnia obowiązki ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego pełni w naszym szpitalu lek. Adam Kapica - poinformowała Radio SUD, dyrektor SPZOZ Kępno Beata Andrzejewska.

Doktor Kapica zastąpi na tym stanowisku Krystynę Żaczek-Szmigiel. Jedną z pierwszych decyzji nowego ordynatora, było przywrócenie porodów rodzinnych. - Mam nadzieję, że pacjentki chętnie będą rodzić w Kępnie. Naszym ukłonem w ich stronę będą porody rodzinne. Wiemy, że takie jest zapotrzebowanie - powiedział Radiu SUD lek. Adam Kapica.

Znany ginekolog powrócił niedawno do pracy w kępińskim szpitalu. W ciągu miesiąca zanotowano wzrost porodów. - W listopadzie odnotowaliśmy znaczny wzrost porodów w naszym szpitalu. Dotychczas średnia porodów wynosiła 35, a teraz jest 65 - przyznała dyrektor szpitala. Doktor Kapica przyznał, że wkrótce oferta dla pacjentek będzie znacznie rozszerzona. W zespole pracować także będzie była ordynator oddziału w ostrzeszowskim szpitalu Bożena Skibinska.

- Cieszę się, że będziemy pracować w dużym zespole. Moją podporą będzie doktor Skibińska, ale cieszę się też z tego że pracować z nami będzie doktor Kozłowska i koledzy, którzy wcześniej pracowali w Kępnie - dodał ordynator Kapica.

Jednym z najmłodszych mieszkańców regionu jest Szymon Łuczak, syn pani Agnieszki, która jest pacjentką doktora Kapicy. Szymon przyszedł na świat we wtorkowy poranek o 6:25. To prawdziwy zdrowy mężczyzna, który ważył 3700 gram (długość 55 cm) i w skali Apgar otrzymał 10 pkt.

Dla wszystkich kobiet w ciąży, na tym oddziale wdrożono pilotażowy program NFZ „Dieta Mam” - W ramach tego programu, zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywienia, przyszłe mamy mają specjalną dietę, składającą się z 5 posiłków dziennie - podkreśliła dyrektor Andrzejewska.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl