29 listopada 2023, 19:39

Teraz

-4°

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Gmina podnosi podatki od nieruchomości o blisko 12%

mina Łęka Opatowska podnosi podatki od nieruchomości o blisko 12%
Projekt uchwały, mówiący o blisko 12% podwyżce (od 1 stycznia 2023) stawek podatku od nieruchomości, zyskał aprobatę jednogłośnie.

Dla gminnego budżetu to roczny większy wpływ środków o około 700 tys zł. Sprawa wywołała poruszenie wśród przedsiębiorców. - Podwyżka, którą przyjęła Rada Gminy, jest minimalna. Jednak i tak odbędzie się spotkanie komisji stałych Rady Gminy z przedsiębiorcami, którzy też chcą przedstawić swoje argumenty. Wierzę, że to będzie merytoryczna dyskusja o konkretach związanych z działalnością gospodarczą, która świadczy też o potędze tej gminy. Dlatego też jestem otwarty na rozmowy - powiedział Radiu SUD wójt Adam Kopis.

Włodarz zaznaczył, że Gmina Łęka Opatowska wprowadziła już sporo ulg a nawet dopłaca do gospodarki śmieciowej i ścieków. - Mamy karty dużej rodziny, które umożliwiają 20% zniżkę opłat za odbiór odpadów. W kwestii ścieków też dopłacamy z budżetu gminy, a to są argumenty, które świadczą o tym, że myślimy o wszystkich naszych mieszkańcach - dodał wójt Kopis.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl