23 lipca 2019, 16:21

Teraz

23°

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Kolejne dofinansowanie do budowy żłobka

Gmina Łęka Opatowska uzyskała dofinansowanie dla projektu „Nowy żłobek w Gminie Łęka Opatowska szansą dla rodziców”.

Łączna wartość projektu wynosi 341.603,75 zł, a dofinansowanie, które pozyskano to 306.467,75 zł. W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisano stosowne umowy. - To kolejne dofinansowanie do tej inwestycji po projekcie „Maluch+”, które nasza gmina uzyskała w Urzędzie Marszałkowskim. Cieszę się, bo to kolejne środki, które pozwolą nam odciążyć własny budżet. Inwestycja przebiega zgodnie z planem i mam zapewnienia, że od 1 sierpnia będą tutaj mogły uczęszczać dzieci - powiedział wójt Adam Kopis.

Głównym celem projektu jest stworzenie 16 dzieciom warunków bytowych, zbliżonych do warunków domowych oraz zapewnienie funkcji opiekuńczych, wychowawczych oraz edukacyjnych. W ramach zadania zaplanowano także wyposażenie pomieszczeń żłobka w Łęce Opatowskiej zakup mebli, sprzęt audio-wizualny, elementy wyposażenia oraz materiały dydaktyczne dostosowane do wszystkich potencjalnych użytkowników.

Wyposażenie umożliwi dzieciom funkcjonowanie w warunkach zbliżonych do domowych oraz bezpieczeństwo wszechstronnego rozwoju poprzez odpowiednio dobrane materiały do zajęć, sprzęt oraz odpowiednie zabawki. Projekt realizowany będzie do 31 lipca 2020 r.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl