13 lipca 2020, 08:05

Teraz

12°

Fakty

A A A

CZASTARY: LGD wyróżniona i nagrodzona

Marszałek województwa łódzkiego w środę na terenie Czastar przekazał umowy na dodatkowe pieniądze dla najbardziej aktywnych Lokalnych Grup Działania. Do stowarzyszenia „Między Prosną a Wartą” z Wieruszowa dotrze 620 tys. zł. To premia za aktywność i spełnienie kryteriów narzuconych przez Urząd Marszałkowski.

Łącznie dodatkowe pieniądze trafiły do czterech LGD z województwa łódzkiego. Marszałek przekazał wyróżnienia w imieniu Ministerstwa Rolnictwa. - Są to środki, które adresujemy do przedsiębiorców, którzy potrafią dzięki nim stworzyć lepszy produkt – opowiada Grzegorz Schreiber. - Potrafią podnieść wartość swojego miejsca pracy, i z tego się cieszymy, bo to wszystkim nam służy. Projekt miękki jest adresowany do ludzi, po to aby wzmacniać ich aktywność kulturalną czy sportową. To jest bardzo ważne i bardzo się z tego cieszymy.

- Uważam, że nasza grupa działania jest bardzo potrzebna, bo dzięki temu te 6 mln zł, które udało nam się w tym rozdaniu wprowadzić na nasz teren, trafiło do ludzi – mówi Marzena Kaczmarek, kierownik biura LGD „Między Prosną a Wartą”. - Dziś do tych pieniędzy doliczamy 620 tys. zł: mało i niedużo? Trudno powiedzieć. Potrzeby na pewno byłyby na więcej, ale ponieważ nagroda jest w jakiś sposób przyznawana proporcjonalnie do określonych budżetów, tak akurat przypadło nam w udziale. Ten nabór będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla przedsiębiorców. Pewnie w naszym przypadku będzie to działanie związane z podjęciem działalności gospodarczej, bo to zadanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Spotkanie z marszałkiem województwa, przedstawicielami wyróżnionych LGD oraz samorządowcami obyło się w przebudowanej sali GOK w Czastarach. To właśnie wymierny przykład współpracy samorządu z LGD, za co dziękował wójt Dariusz Rejman.

Autor: wieruszow@radiosud.pl