11 sierpnia 2022, 10:55

Teraz

20°

Fakty

A A A

LIGOTA: Wyłudził pieniądze od pracownika stacji paliw

30 czerwca ostrzeszowska komenda policji została powiadomiona o zdarzeniu mającym miejsce na stacji paliw w miejscowości Ligota. Jak się okazało, nieznany sprawca, poruszający się samochodem marki ford, podając się za znajomego właściciela wyłudził od pracownika stacji 1500 złotych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Co działo się dalej? O tym starszy aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
- Następnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali w miejscowości Kobyla Góra 43-letniego mieszkańca Kalisza, który poruszał się opisanym w zgłoszeniu pojazdem. W toku podjętych czynności okazało się, że mężczyzna tego dnia kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie kierującego w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że jest on również poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności.
W uwagi na powyższe, kierującego fordem zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Po wykonanych następnego dnia czynnościach mężczyznę przekazano funkcjonariuszom służby konwojowej celem przewiezienia i umieszczenia go w areszcie śledczym.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl