17 września 2019, 11:04

Teraz

15°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: LO współpracuje z "Agrecolem" i "Madonisem"

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie podpisało porozumienie o współpracy z firmami „Agrecol” oraz „Madonis”. Spotkanie z tej okazji odbyło się w środę w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Nasza młodzież w ostatnich latach realizowała dwa projekty, które powstały przy współpracy z powiatem wieruszowskim – opowiada Ewa Stasik-Żyła, nauczyciel biologii. - Był to projekt „Moja wymarzona ekopracownia” oraz „Kopernik jest eko”. W tych projektach doskonaliliśmy umiejętności nabycia przez uczniów pracy laboratoryjnej w zakresie biologii i chemii. W tym momencie powstała taka myśl żeby realizować dalsze przedsięwzięcia z zakresu badań laboratoryjnych, stąd pomysł na współpracę z instytucjami na terenie powiatu wieruszowskiego.

Profil działalności obu firm państwa Prymas będzie doskonałym warsztatem dla przyszłych chemików oraz biologów. - Firma, z którą wchodzimy we współpracę proponuje nam zajęcia laboratoryjne na terenie zakładu – dodała Stasik-Żyła. - Proponuje nam udział w seminariach, które organizuje ta grupa kapitałowa. Na pewno utworzymy w naszej szkole taką grupę docelową, która będzie przewodniczyć tym działaniom.

Właściciel firm zaznaczał, że porozumienie jest dla niego szczególnie ważne, ponieważ sam jest absolwentem liceum, gdzie miał okazję uczyć się na profilu biologiczno-chemicznym, co dało podwaliny do ukończenia Akademii Rolniczej we Wrocławiu. - Niektórzy myślą może o jakiś koncernach zagranicznych, nic bardziej mylnego – mówił Jarosław Prymas. - Tutaj, w Polsce, naprawdę rozwijają się fantastyczne polskie firmy, zaczynamy budować naprawdę silne, własne zaplecze gospodarcze. Wy na pewno jesteście fundamentem tej przyszłości, budowania tego wszystkiego.

Jako przedstawiciele organu założycielskiego, czyli Zarząd Powiatu, możemy wyrazić swoje zadowolenie, że doszło do takiego porozumienia – powiedział starosta Andrzej Szymanek. - Wynegocjowaliście to porozumienie ze sobą i będzie zawarte partnerstwo, które będzie służyć rozwojowi zarówno naszej szkoły jak i firmie. Jestem przekonany, że będzie to z korzyścią dla rozwoju powiatu wieruszowskiego.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl