7 grudnia 2023, 12:27

Teraz

Fakty

A A A

ŁUBNICE: Czekają na uchwalenie budżetu

Rada Gminy w Łubnicach nie uchwaliła jeszcze budżetu na 2017 r. Ma to związek z oczekiwaniem na rozstrzygnięcie jednego z przetargów. 

 

Samorządy na podjęcie uchwały, w uzasadnionych przypadkach, mają czas do końca stycznia. Zazwyczaj budżet jest przyjmowany w ostatnich dniach grudnia. Co stanęło na przeszkodzie w Łubnicach? - Mamy ogłoszony przetarg na termomodernizację budynku szkoły, który nie został rozstrzygnięty w poprzednim roku - wyjaśnia w rozmowie z portalem tugazeta.pl wójt Henryk Ciosek. - On ma wpływ na kształt budżetu, bo to, szacujemy, 2 mln zł. Oczekujemy na rozstrzygnięcie przetargu i on dzisiaj będzie rozpatrzony. Będę wiedział, ile jest środków i będzie można wprowadzić autopoprawkę do budżetu. 

 

Sesja nie jest jeszcze zaplanowana, ale musi odbyć się do końca stycznia. Wśród tegorocznych inwestycji obok termomodernizacji szkoły w Łubnicach (szacuje się ponad 2 mln zł) wymienia się dofinansowanie dla powiatu do budowy ścieżki rowerowo-pieszej przy ul. Wieluńskiej w Wójcinie (100 tys. zł), dofinansowanie dla powiatu na powierzchniowe utrwalenie odcinka drogi Łubnice - Radostów (8 tys. zł), przebudowę ul. Poniatowskiego w Koloni Dzietrzkowice (596 tys. zł). 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl