18 stycznia 2021, 09:03

Teraz

-12°

Fakty

A A A

ŁUBNICE: Kolejna pielgrzymka

Prawie 70 osób bierze udział w pieszej pielgrzymce z Łubnic na Jasną Górę. Pątnicy w drogę wyruszyli w środę wczesnym rankiem.

Wspólny czas rozpoczął się od mszy w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Pielgrzymujemy od roku 1981 – opowiada proboszcz parafii, ks. Kazimierz Kłapkowski. – Jeden raz pielgrzymka się nie odbyła, dlatego jest to 34 raz. To wydarzenie bardzo mocno zrosło się z Łubnicami. Jest wielu mieszkańców tej miejscowości, ale są też z sąsiednich parafii. Czas pielgrzymki na pewno jest szczególnym czasem modlitwy. Tak jak powiedziałem w kościele, oni pielgrzymują do domu matki po to, żeby o wszystkim jej opowiedzieć w czasie wędrówki, wszystkie modły, modlitwy, prośby błagania zanieść i przedstawić jeszcze raz przed jej cudownym obrazem.

Pielgrzymi z Łubnic na Jasnej Górze będą w czwartek pod wieczór. Kilka godzin wcześniej na błoniach pojawią się osoby biorące udział w 277. Wieruszowskiej Pielgrzymce Pieszej. W piątek pątnicy wezmą udział w uroczystościach Matki Bożej Częstochowskiej.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~xxx : Kiedy ten ciemnogród się skończy...

    19:17, 25 sierpnia 2016, | odpowiedz