Świątecznie zastawione stoły, jasełka oraz wspólne kolędowanie. W niedzielę w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach odbyło się spotkanie wigilijne.
Po całym roku pracy wszyscy znów zasiedli przy uroczyście udekorowanym stole. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, strażaków i nauczycieli. W wieczerzy wigilijnej wziął udział wójt Henryk Ciosek, radni Rady Gminy Łubnice na czele z przewodniczącym Piotrem Chyłką oraz członek Zarządu Powiatu Ryszard Starek. Tradycyjnie nie zabrakło jasełek przygotowanych przez najmłodszych, łamania się opłatkiem i wzajemnych życzeń. – Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Łubnicach przy udziale stowarzyszenia „Łubniczanki na Szlaku Bursztynowym” przygotowało wigilię – opowiada Alicja Zysiek. - Jest podany m.in. barszcz czerwony z pierożkami, kompot z makaronem, kapusta z grochem, ziemniaki ze śledzikiem w śmietanie. My staramy się podtrzymać tradycję po naszych dziadkach, pradziadkach, rodzicach. Mamy nadzieję, że nasze dzieci również będą to podejmowały. Ważne, że są wszyscy razem i mają dla siebie trochę czasu oraz miłe słowo.
Wigilii w Łubnicach towarzyszyły także występy miejscowej orkiestry dętej.