6 lipca 2022, 12:41

Teraz

18°

Fakty

A A A

ŁUBNICE: Wójt zatrudnił... swoją córkę

Wójt gminy Łubnice zatrudnił w urzędzie swoją córkę. Temat pojawił się na środowej sesji, podczas której radny Sebastian Jagieła pytał m.in. o tę sprawę.

Córka wójta ma niezbyt długo pracować u boku taty, ponieważ jest w miejscowym urzędzie na zastępstwie. – Sprawa ciągnęła się od pół roku – zdradza Henryk Ciosek. – Poprzedni urzędnik, pani inspektor, poszła na macierzyńskie. Następna pani przyszła i również poszła na macierzyńskie. W związku z tym czekałem 3-4 miesiące, zrobiłem rozeznanie i żaden z potencjalnych pracowników nie chciał przyjść na taki krótki okres, bo to okres zastępstwa pani Patrycji, która, myślę, wróci. Ta umowa jest tylko zapisana na czas zastępstwa, w związku z czym ona zostanie rozwiązana.

Co jednak stałoby się gdyby pani inspektor postanowiła nie wracać do swojej pracy? – Będzie rozpisany konkurs, bo my możemy tylko rozpisać konkurs wtedy, kiedy nie jest zajęte stanowisko – dodaje wójt Ciosek. - Dzieje się to w przypadku gdyby pracownik się zwolnił albo poinformowałby, że nie zamierza wracać. Teraz np. mamy ogłoszony konkurs na stanowisko obsługi księgowej.

Autor: wieruszow@radiosud.pl