27 stycznia 2020, 18:50

Teraz

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Do przyszłego miasta wybiera się prezydent

Prezydent Andrzej Duda w styczniu ma przyjechać z wizytą do Lututowa – ustalił reporter portalu tugazeta.pl. Odwiedziny głowy państwa będą powiązane z przywróceniem praw miejskich. Choć oficjalnie nikt tego jeszcze nie potwierdza, jest niemal pewne, że prezydent Duda podczas objazdu kraju wstąpi do Lututowa. Tego samego dnia ma wizytować Kępno i prawdopodobnie Namysłów. - Są takie przymiarki – komentuje Marek Pikuła, ostatnie tygodnie w roli wójta a od 1 stycznia już jako burmistrz miasta. - W tym momencie nie mogę jeszcze oficjalnie potwierdzić tej informacji. Czekamy na komunikat z Kancelarii Prezydenta. Mam nadzieję, że ta wizyta dojdzie do skutku. Wiem, że na szlaku wizyt pana prezydenta w tym dniu nie jest tylko Lututów. Pozostało nam oczekiwać na oficjalny komunikat.

Tymczasem w przyszłym mieście trwają już przygotowania do celebrowania pożegnania się z wiejskim życiem. Na siedzibie gminy pojawił się nowy napis.. urząd miejski a przy samym wejściu do budynku stanęła tablica informująca, że w tym miejscu urzęduje burmistrz i gromadzi się Rada Miejska. Lututów od 1 stycznia 2020 r. będzie drugim miastem w powiecie wieruszowskim.

Andrzej Duda w naszych stronach ostatnio gościł w Kępnie, gdzie burmistrz Psikus omyłkowo nazwał go… Aleksandrem. Duda, jeszcze jako kandydat w wyborach prezydenckich, odwiedził Wieruszów w 2015 r. W mieście z nieoficjalnymi wizytami częściej bywa premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu modlił się w paulińskim Sanktuarium już przynajmniej dwa razy.

O dokładnej dacie spotkania z prezydentem Dudą, który będzie ubiegać się o reelekcję już w 2020 r. będziemy jeszcze informować. Wstępnie mowa o 17 stycznia, choć może to ulec zmianie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl