9 sierpnia 2022, 13:22

Teraz

21°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Gmina Lututów odkupiła od wieruszowskiego starostwa 10 ha gruntów pod budowę zakładu


Gmina Lututów odkupiła od Starostwa Powiatowego ponad 10 ha gruntów, które pozostały w zasobie powiatu po przejęciu Zespołu Szkół Rolniczych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Samorząd na własną rękę zamierza porozumieć się z przyszłym właścicielem ziemi, który ją kupi i rozpocznie na niej inwestycję zapewniającą miejsca pracy.


Samorząd z Lututowa kupił grunty za kwotę ponad 1 mln zł. Teraz burmistrz ma nadzieję, że jemu szybciej uda się dojść do porozumienia z przyszłym nabywcą terenu. Prowadzone są rozmowy z 2 poważnymi graczami, jednak o wszystkim oczywiście rozstrzygnie przetarg.


- Zależy nam aby na terenie naszej gminy powstał jakiś pokaźny zakład. Najbardziej obawiałem się, że podczas kolejnej próby sprzedaży, podjętej przez powiat, ostatecznie ktoś potraktuje zakup tej ziemi jako kapitał na przyszłość – mów burmistrz Marek Pikuła. - W kolejnej specyfikacji brakowało jakiegoś zabezpieczenia w formie tego, że coś tam ma powstać w określonym terminie. Bałem się, że ktoś potraktuje to jako lokatę. Mając na myśli przedsiębiorców, którzy mogliby u nas zainwestować, uprzedzałem, że jeżeli my to kupimy, w specyfikacji ujmiemy zapis, że w ciągu 5 lat 50% terenu ma zostać zagospodarowana i oddana do użytku. Przy obecnej koniunkturze oraz rosnącej inflacji moje obawy, wydaje się, były słuszne.


Gmina kupiła teren za 1 044 000 zł, zaś zamierza go sprzedać za minimum 1 107 000 zł, co ustalono jako cenę minimalną. Teren przeznaczony jest pod działalność produkcyjno – usługową. Przetarg odbędzie się 15 listopada w Urzędzie Miejskim w Lututowie.


Autor: wieruszow@radiosud.pl