5 grudnia 2021, 23:55

Teraz

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Marszałek wręczył granty sołtysom z powiatu wieruszowskiego

Piknik Województwa Łódzkiego odbył się w środę na terenie Lututowa. Na Rynku marszałek Grzegorz Schreiber wręczył sołtysom symboliczne czeki na granty sołeckie. Większość z nich opiewała na 10 tys. zł.

Występy artystyczne, stoiska, pokazy i degustacja dań serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich - tak w środę upływał w Lututowie piknik z Urzędem Marszałkowskim Woj. Łódzkiego.

Na miejscu przeprowadzono konkurs na najlepszą potrawę. Wszystkie okazały się tak znakomite, że komisja postanowiła przyznać trzy pierwsze miejsca.

- Wszystkie produkty są znakomite, naprawdę przepyszne - ocenił marszałek Grzegorz Schreiber, który spróbował każdej potrawy. - Tak naprawdę jesteśmy tutaj, żeby porozmawiać o łódzkiem, o naszych problemach, problemach Urzędu Marszałkowskiego, problemach sołtysów, wójtów, burmistrza. To okazje do naturalnej rozmowy. Najpierw spotkaliśmy się z samorządowcami, z przedstawicielami NGO-sów. Tutaj przyszliśmy już, aby posmakować, zobaczyć i uczestniczyć w przepysznej zabawie. Występy dzieci ze szkół były niesłychanie miłe i fajne.

Podczas pikniku swoje stoisko wystawiła również KP PSP z Wieruszowa, która uświadamiała na temat potencjalnych zagrożeń i rozdawała czujki tlenku węgla.

Autor: wieruszow@radiosud.pl