6 października 2022, 15:47

Teraz

16°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Powstaje ośrodek rehabilitacji

Na terenie Lututowa trwają prace związane z przystosowaniem budynku po byłym posterunku Policji pod ośrodek rehabilitacji. Jeśli uda się podpisać umowę z NFZ, miejsce może wystartować już za kilka miesięcy.


Remont połączony z dobudową wymaganej w przepisach powierzchni rozpoczął się jesienią - Zrobiliśmy ocieplenie tego budynku - zdradza wójt gminy Lututów Marek Pikuła. - Obecnie realizowane są roboty w środku, związane z kanalizacją sanitarną i instalacją elektryczną. Myślę, że do końca marca uporamy się ze wszystkimi robotami. To dla nas, nie ukrywam, zadanie bardzo ważne, bo potrzeby mieszkańców w tym zakresie są ogromne. Obecnie wiele osób musi pokonywać duże odległości, co wiąże się z kosztami oraz czasem. 


Aby móc ubiegać się o pełny kontrakt, samorząd był zobowiązany do powiększenia budynku. Na zadanie z gminnej kasy wydano ponad 100 tys. zł. - Konkurs NFZ ogłosi w kwietniu, my będziemy robić wszystko aby załapać się na kontrakt - zaznacza Pikuła. -Weszliśmy w porozumienie z Powiatowym Centrum Medycznym, dlatego beneficjentem kontraktu może być ta spółka. Pani prezes będzie starać się o poszerzenie kontraktu na zabiegi w Lututowie. 

 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl