14 lipca 2024, 13:34

Teraz

23°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Rewitalizacja lututowskiego targowiska później niż zakładano

Trwa ponowne postępowanie związane z rewitalizacją targowiska w Lututowie. Poprzedni przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert, jakie zaproponowali wykonawcy. 


Targowisko w Lututowie ma przejść metamorfozę. Samorząd pozostał na to zadanie zewnętrzne dofinansowanie. Pierwsze podejście niestety nie przyniosło rozstrzygnięcia. - Przetarg się odbył, tutaj firmy trochę odbiegły od rzeczywistości – uważa burmistrz Marek Pikuła. - Prawie o 1 mln zł była zawyżona ta cena. Przetarg unieważniliśmy, już jest ogłoszony kolejny, z takimi korektami dotyczącymi projektu i zmniejszenia pewnych rzeczy, które można tam gdzieś wykreślić i ograniczyć ten zakres prac.  Przetarg odbędzie się 1 lipca. Mam nadzieję, że po tych korektach dokumentacyjnych, firmy się zgłoszą, żeby to wykonać. Powiem, że zrobię wszystko, żeby ta targowica powstała, jednak musimy patrzeć na możliwości finansowe. 


Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, zadanie ma zostać zrealizowane prawdopodobnie do późnej jesieni. - To jest konieczne z naszej strony, aby tu zaoferować handlującym i kupującym godziwe warunki do zakupów – dodał burmistrz Pikuła. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl