13 lipca 2020, 06:08

Teraz

12°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek złożył wizytę w Lututowie. Odwiedziny głowy państwa związane były z oficjalnymi uroczystościami dotyczącymi przywrócenia praw miejskich. 

Burmistrz Marek Pikuła dziękował prezydentowi za przyjęcie zaproszenia. W krótkim podsumowaniu relacjonował o zrealizowanych inwestycjach, jak np. budowa dróg z rządowym dofinansowaniem, utworzenie klubu seniora czy ośrodka rehabilitacji. Pikuła mówił także, że 800 mieszkańców gminy korzysta z programu 500+. Jego zdaniem, dzięki decyzji o przywróceniu praw miejskich, do Lututowa także dotarła dobra zmiana. 

Lututów utracił prawa miejskie za udział w Powstaniu Styczniowym. - Jesteście Polakami, jesteście polskimi patriotami z pokolenia na pokolenie, że to miasto, ci ludzie, nigdy nie wyrzekli się polskości, nigdy nie wyrzekli się swojej tradycji i zawsze pamiętali skąd są i kim są - mówił prezydent Andrzej Duda. - Za to z całego serca chciałbym wam podziękować, że mogę dzisiaj z państwem być i cieszyć się z tego symbolicznego, ale jakże ważnego momentu, kiedy Lututów odzyskuje należyty sobie status. 

Prezydent wręczył burmistrzowi Pikule prezent w postaci biało-czerwonej flagi, następnie spotkał się z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami zgromadzonymi pod szkołą. Andrzej Duda odwiedził również stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Wizyta była uświetniona grą Orkiestry Kopalni Węgla w Bełchatowie, występami dzieci i młodzieży z gminy Lututów. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl