11 kwietnia 2021, 18:12

Teraz

14°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Mały Adaś czeka na nasze wsparcie

Do udziału w kolejnej akcji charytatywnej zachęca grupa dobroczynna „Anieli w Bieli”. Jej członkowie, łącząc siły z Fundacją „Dzieciom pomagaj”, rozpoczęło zbiórkę środków na leczenie niespełna 1,5-rocznego Adasia Guzendy z gminy Ostrzeszów. Chłopiec cierpi na artrogrypozę, czyli wrodzoną sztywność stawów. Urodził się przerostem w stawach łokciowych, przykurczem nadgarstków, zwichniętymi biodrami, przykurczem mięśni nóg oraz stopami końsko-szpotawymi. Jest już po zabiegu podcięcia ścięgien Achillesa, po wielu gipsach korekcyjnych i wielu godzinach rehabilitacji. W najbliższym czasie Adaś będzie miał operowane stopy, a na jesień zaplanowano operację bioder. Aby w przyszłości miał szansę na samodzielne funkcjonowanie, niezbędne jest kontynuowanie rehabilitacji z użyciem specjalistycznego sprzętu i ortez. Na wszystko to potrzeba pieniędzy, w których gromadzenie może włączyć się każdy z nas. Na początek potrzebne jest 100 tysięcy złotych.
- Na najbliższy weekend mamy zaplanowany kiermasz ciast dla Adasia - zapowiada Katarzyna Bednarz, kierująca grupą „Anieli w Bieli”. - Odbędzie się on w niedzielę w Niedźwiedziu, a w sobotę Czajkowie, Grabowie i Kraszewicach. Można przekazać swoje wypieki, jak również można wesprzeć poprzez czynny udział w kiermaszu. Można zgłaszać się do pomocy w obsłudze stoisk. No i oczywiście zapraszamy do zakupu wypieków.
W Kraszewicach i w Niedźwiedziu będzie też można zakupić chleb i wędliny.
- Podczas marcowej akcji odbędzie się także zbiórka nakrętek, organizowana przez Stowarzyszenie „Radość dziecka” i Komendę Powiatową Policji, w którą „Anieli w bieli” się włączyli – dodaje K. Bednarz. - Do pojemników całym powiecie można przekazywać nakrętki dla Adasia, jak również do szkół i przedszkoli, które się do nas przyłączą.
W planach jest ponadto zbiórka telefonów komórkowych i baterii, którą koordynować będzie ciocia Adasia. Pomagać można także za pośrednictwem Facebooka, gdzie uruchomiono grupę licytacyjną. W akcję włączyła się Szkoła Podstawowa w Siedlikowie, gdzie 22 marca odbędzie się kiermasz rozmaitości, przede wszystkim związanych z nadchodząca Wielkanocą. Na tym jednak nie koniec, ponieważ zbiórka dla Adasia prowadzona będzie w kolejnych miesiącach. Dla przykładu, 24 kwietnia w miejscowości Palaty odbyć się ma charytatywna impreza pod hasłem „Spacer z Aniołami”, a w maju charytatywny turniej piłkarski w Grabowie nad Prosną. Okazji do wsparcia małego Adasia z pewnością więc nie zabraknie.
Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl