28 stycznia 2022, 01:44

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Miasto wspólnie z "Komunalką" zapowiada budowę konkurencyjnej stacji paliw

Przedsiębiorstwo Komunalne uzyskało niezbędne zgody na wybudowanie przy ul. Wrocławskiej w Wieruszowie bezobsługowej stacji paliw. Zanim miejsce to zostanie uruchomione, niestety musi upłynąć jeszcze kilka miesięcy.

Kiedy ceny na stacjach paliw przyprawiają o ból głowy, lekkim ukojeniem, choć nadal nie tak szybko, może okazać się zaplanowana wspólnie przez gminę oraz jej spółkę stacja paliw. Miejsce to ma być samoobsługowe, tak aby ograniczyć koszty do minimum. Nie oznacza to jednak, że paliwo będzie sprzedawane po cenie zakupu, jednak jest szansa na wprowadzenie konkurencji na rynku.

- Jesteśmy w tej chwili na etapie opracowania już dokumentacji technicznej – przyznaje Andrzej Małys, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego. - To trwało bardzo długo, bo konieczne były uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Wodami Polskimi, ale ostatecznie udało się tę stację zlokalizować przy centrum handlowym „Turbina”, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Będziemy ogłaszać przetarg na kompleksowe opracowanie dokumentacji, bo lokalizacja jest już zapewniona. Było to dość skomplikowane, bo cały rejon Prosny jest w obszarze chronionego krajobrazu. Są więc określone wymogi względem środowiska. Nasze operaty zostały zatwierdzone i stacja w tym miejscu może być zlokalizowana.

Według przewidywań prezesa „Komunalki”, stacja powinna być realizowana w drugim półroczu 2022 r. - Stacja, ze względu na maksymalne obniżenie kosztów, ma być samoobsługowa. Chcemy poprzez takie działanie zaproponować jak najbardziej korzystną cenę dla naszych mieszkańców – zapowiada Małys. - Rozważamy pewne warianty. Może to być rodzaj pewnej franczyzy, kiedy my będziemy właścicielem, a określona firma będzie w naszym imieniu prowadzić konserwację i dostarczanie paliwa. Sprzedażą jednak my będziemy zajmować się jako spółka komunalna.

Stacja ma obsługiwać także pojazdy elektryczne. Spółka w porozumieniu z miastem zamierza wdrożyć program lojalnościowy.

Autor: wieruszow@radiosud.pl